Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ticari Araç Nasıl Kullanılır

Ticari araçlarda fren nasıl kullanılır?
Ticari araçların kullanımı hakkında merak ettikleriniz... Ticari araçların aynaları nasıl kontrol edilmeli? Sağa ve sola dönüşlerde hangi kurallara uymak gerekir? Ticari araçla dönüş yapmanın otomobille dönüş yapmaya göre farkları nelerdir? Ticari aracın arkası nasıl kontrol edilir? İç dikiz aynası nasıl kullanılır? Hafif ticari araç yüklüyse yan aynalarla geri gitme nasıl yapılır? Araç yüklüyken boş haline göre daha zor mu viraj alır? Hangi durumlarda devrilme tehlikesi yaşanabilir? Sollama sırasında ticari araç nasıl davranır? Hafif ticari aracın boş veya dolu olması sollama performansını nasıl etkiler? Ticari araçla sollama yaparken hangi durumlarda solamadan vazgeçilmeli? Ticari araçların fren performansı nasıldır? Aracın yüklü olması fren mesafesini nasıl etkiler? Fren kullanırken nelere dikkat edilmeli? Ani frenlerde ticari araçla ilgili ne tür sorunlar yaşanabilir? Otomobil sürücüsü olan herkes ticari araç da kullanabilir mi? Ticari araçlarla ilgili hangi tür bilgilere sahip olunmalı? Ticari araca geçen sürücü sürüşle ilgili hangi konularda zorluklar yaşayabilir? Şehir içinde ticari araçlar hızlarını nasıl ayarlamalı? Hangi şeritleri kullanmalı? Dar alanlarda manevra yaparken hangi kurallara uymalı? Ticari araçlara ne kadar yük konabileceği nasıl öğrenilebilir? Yüklenecek eşyaların dağılımına nasıl karar verilmeli? Araç içine bu yükler nasıl dağıtılmalı?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin