Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tetanoz ve Tedavisi

Elime paslı çivi battı, aşı olmam gerekir mi?
Tetanoz nasıl bulaşır? Tetanoz nasıl bir hastalık? Tetanozun belirtileri nelerdir? Elimize paslı çivi batarsa aşı olmamız gerekir mi? Tetanozdan korunma yöntemleri neler? Tetanoz mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalık mı; tedavi edilmezse ne olur? Tetanoz hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabı UZMANTV'de, videolarla... Ne tür bir mikropla bulaşır? Sık karşılaşılan bir hastalık mı? Tetanosun seyri nasıldır? Hangi ortamlarda tetanosa neden olan mikroba daha sık rastlanır? Sadece çivi vb. yolu ile mi vücuda girer? Elbiselerden, evcil hayvanlardan tetanos bulaşır mı? İnsandan insana geçer mi? Tetanosa yakalanan kişi nasıl davranır? Nefes almasında ne tür değişiklikler olur? Ateş, kusma yapar mı? İştahsızlık ne kadar süre devam eder? Tetanos kendi kendine geçer mi? Ne tür ilaçlar kullanılmalı? Hasta nasıl bir ortamda tutulmalı? İlerleyen aşamalarda ne tür belirtiler verir? Hangi enfeksiyon hastalıklarıyla bir arada görülebilir? Tetanos ölümcül bir hastalık mıdır? Hangi sıklıkta aşı olunmalı? Aşının koruyuculuğu ne kadar sürer? Hangi aşılarla bir arada olunur? Aşısız olan kişi olay gerçekleştikten sonra aşı olursa da kurtulabilir mi? Aşılı olan kişi de kazadan sonra mutlaka aşı olmalı mı? İlk müdahale nasıl yapılmalı?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin