Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tenis Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tenisin temel kuralları nelerdir?
Set nasıl kazanılır? Çiftler tenisinin farkları nedir? Tenis raketi hafif mi olmalı? Tenis Antrenörü Billur Çavunt UZMANTV için yanıtlıyor. Sayı nasıl kazanılır? Hangi durumlarda sayı kaybedilir? Basit hata nedir? Servis nasıl kırılır? Hangi sıklıkta mola verilir? Oyun nasıl kazanılır? Her set kaç oyundur? Maçlar kaç set üzerinden yapılır? Erkek ve bayan tenisinde nasıl değişir? Hangi durumlarda tie-break oynanır? Deuce nedir? Tenis kortu hangi malzemelerden yapılmış olabilir? Ölçüleri nelerdir? Çizgiler neyi ifade eder? Çim, toprak, sert kortlar topun hızını nasıl etkiler? Sporcular hangi kortlarda daha çok zorlanır? Büyüklüğü standart mıdır? Raket sapının uzunluğu nedir? Erkek ve bayanlar aynı raketleri mi kullanırlar? Ağırlığı ne kadardır? Malzemesi nedir? Ağırlığı ne kadardır? Bu konuda değişik standartlar var mıdır? Çeşitli tipleri var mıdır? Yarışmalarda başka top mu kullanılır? Sahanın hangi bölgesi kullanılır? Servis hangi sırayla kullanılır? Puanlamada değişiklikler olur mu? Karışık çift nedir?
Etiket:
spor , set , kort , kural , maç , raket , tenis , deuce , top , tenisçi ...
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin