Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Temyiz Yolu ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Temyizde dava kararı nasıl incelenir?
Temyiz davaları hakkında merak ettikleriniz... Temyize gitmek nedir? Hangi tür davalar temyize gidilebilir? Temyiz davalar nerede görülür? Yürütmeyi durdurmak ne demektir? İzleyin, temyiz sırasında dava nasıl incelenir, mahkeme hangi durumlarda temyiz verir, verilen temyiz kararı benzer davalar için örnek teşkil eder mi, uzmanından öğrenin. Temyiz için dava kararı çıktıktan sonra ne kadar süre içinde başvuru yapılmalı? Nereye başvurulmalı? Başvuru dilekçesinde hangi bilgilerin verilmesi gerekir? Temyizin davanın yeniden ele alınmasından farkı nedir? Usul ve esas yönünden inceleme ne demektir? Temyizde karar usul yönünden incelenir mi? Temyizde karar esas yönünden incelenir mi? Temyizde deliller yeniden incelenir mi? Temyizde dava kararı nasıl kontrol edilir? Temyiz kararlarının hukuk için önemi nedir? Temyiz kararları hangi alt mahkemelerin hangi kararlarını etkiler? Yargıtay'ın aldığı bir temyiz kararı sonra görülen benzer bir davada aynı kararın alınmasını zorunlu kılar mı, ne kadar bağlayıcı? Temyiz mahkemesi ne demektir? Hangi mahkemeler temyiz mahkemesi olarak çalışır? Hangi davalara hangi temyiz mahkemeleri bakar? Bu mahkemenin kendi içindeki uyuşmazlıklar hangi kurulda sonuca bağlanır? Verilen karar hangi durumlarda bozulur? Temyiz kararı nasıl çıkar? Temyiz edilen dava yeniden mi açılmalı?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin