Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Temel İlk Yardım

Suda boğulma durumunda nasıl bir ilk yardım uygulanmalı?
Bayılan kişiye ilk yardım nasıl yapılmalı? Suda boğulma durumunda nasıl müdahale etmeli? Şoka girmiş kişiye ilk yardım nasıl yapılır? Boğazına yabancı madde girmiş kişiye ne yapılmalı? Vücutta kırık varsa hastaya nasıl müdahale edilir; hasta nasıl taşınır? Acil durumlarda yapmanız gerekenleri UZMANTV'de videolarla öğrenin. Boğaza bir şey takıldığı nasıl anlaşılır? Heimlich manevrası nasıl yapılır? Tek başımıza Heimlich yapabilir miyiz? Kişi sudan çıkarıldıktan sonra ne yapılmalı? Su vücuttan nasıl çıkarılır? Kişiyi örtmek doğru mu? Nasıl yatırmalıyız? Şokun nedenleri ve belirtileri nelerdir? Vücuda nasıl bir pozisyon vermeliyiz? Nabız ve solunum kontrolü nasıl yapılır? Yiyecek içecek vermek sakıncalı mı? Bayılma neden olur? Bayılan kişi nasıl yatırılır? Hangi yiyecekler ve kokular kullanılmalı? Hasta ayağa ne zaman kaldırılır? Hangi durumda hastaneye gitmek gerekir? Kırık olduğu nasıl anlaşılır? Çıkıktan ve burkulmadan nasıl ayrılır? Kırılan yer nasıl desteklenir? Atel nasıl yapılır? Atellerken hangi malzemeler kullanılabilir?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin