Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Temel Basketbol Terimleri

Basketbolda post nedir?
Basketbol terimlerini öğrenin... 24 saniye kuralı neden var? 24 saniye süresi ne zaman başlar? Top 24 saniyeden fazla hücum yapan takımda kalırsa ne olur? 24 saniye süresi hangi durumlarda baştan başlar? Takım faulü nedir? Neden böyle bir uygulama var? Takım faulü sayısı kaçtır? Takım kaç faul yaparsa rakip serbest atış hakkı kazanır? Takım faullerinin doğru kullanılması neden önemlidir? Sahanın hangi kısımları post olarak nitelenir? Kaç tür post vardır? Yüksek post neresidir? Alçak post neresidir? Yüksek post neresidir? Hava atışı neden yapılır? Hangi durumlarda hava atışı yapılır? Hava atışında top kazanmanın incelikleri nelerdir? 3 saniye koridoru sahanın neresinde yer alır? Oyun bu bölgede neden 3 saniye ile sınırlandırılmıştır? 3 saniye koridorundan gereken sürede çıkılmazsa ne olur?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin