Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tazminat Davaları

Hangi durumda manevi tazminat davası açabiliriz?
Tazminat davaları ile ilgili merak ettikleriniz UZMANTV'de... Maddi ve manevi tazminat davaları hangi durumlarda açılabilir? Bir tazminat davasında ne kadara kadar tazminat talep edilebilir? Kimlere tazminat davası açılabilir, kurumlara da davacı olunabilir mi? İzleyin, belediyelere tazminat davası açıp açamayacağınızı, bir davada tazminat miktarını artırabilecek nedenleri öğrenin. Hepsi videolarla! Maddi tazminat nedir? Dava nasıl açılır? Hangi mahkemenin yetkili olduğunu nasıl öğrenebiliriz? Manevi tazminat hangi durumlarda verilir? Manevi tazminat için ayrı dava mı açmak gerekir? Maddi tazminattan daha zor mu karar verilir? Ağırlaştırıcı sebepler nelerdir? Bir kurumun veya kişinin aynı hatayı sürekli yapması tazminatı artırır mı? İşlemin bilerek yapılması ağırlaştırıcı sebep mi? Tazminat davalarında alt ve üst sınır nedir? Zenginleştirici ve fakirleştirici olmaması ne demektir? Belediyenin hangi işlemlerine karşı tazminat davası açılabilir? Belediye, vatandaş karşısında 'kağıt üzerinde olmasa bile' üstün durumda mıdır? Tazminat davası açmaya karar verdiğimizde bize 'zarar' veren kişi mi sorumludur yoksa bağlı olduğu kurum mu?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin