Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tavuklu Pilav Tarifi

Tavuklu pilav nasıl yapılır?
Tavuklu pilav yapmayı uzmanından öğrenin... Ne tür bir pirinç kullanırsak daha iyi bir pilav yapabiliriz? Tavuklu pilav için gerekli malzemeler nelerdir? Tavuklu pilav için ne kadar tavuk gerekir? Tavuklu pilav etler nasıl hazırlanır? Tavuk yemeğe katılmadan önce nasıl ve ne kadar süre pişirilir? Tavukların pişirildiği su pilava koyulur mu? Tavuklu pilav için nasıl bir yağ kullanılmalı? Malzemeler yemeğe hangi sırayla katılır? Pilavın pişirileceği ateşin seviyesi nasıl olmalı? Pilava tavukların pişirildiği su mu eklenir? Ne kadar pirince ne kadar su eklenir? Tavuklar pilava ne zaman katılır? Yemeğe katmadan önce haşlanmış tavuklar kavurmak gerekir mi? Pilavın piştiğini nasıl anlarız? İyi bir tavuklu pilav için ne kadar pirince ne kadar su koymak gerekir? Pilava tavukların haşlandığı suyu koyarsak yemek daha lezzetli olur mu? Tavuklu pilav sıvı yağla mı tereyağıyla mı daha lezzetli olur? Tavuklu pilavın demlenme süresi ne kadardır? Demlenirken ateşi nasıl ayarlanır? Nemini almak için üzerine nasıl bir malzeme koymak iyi olur? Tavuklu pilav nasıl servis edilir? Tavuklu pilavı servis ederken daha güzel görünmesi için neler yapılabilir? Tavuklu pilav nasıl bir garnitürle servis edilebilir? Tavuklu pilav hangi içeceklerle servis edilebilir?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin