Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tavuk Karası (Gece Körlüğü)

Tavuk karası nasıl tedavi edilir?
Halk arasında gece körlüğü olarak adlandırılan tavuk karası; yani retinitis pigmentosa, bir göz kusuru. Beyne giden sinirlerin görevlerini zamanla yerine getirmemesinden dolayı oluşan tavuk karası ile ilgili bilmek istediğiniz her şey UZMANTV'de. Tavuk karası nasıl teşhis edilir, nasıl bir göz hastalığıdır; başka göz hastalıkları ile beraber görülür mü ve tavuk karasının tedavisi var mı, öğrenin. Hepsi videolarla! Tavuk karası nedir? Gözün hangi bölgesi hastalıktan etkilenir? Hangi yaşlarda ortaya çıkar? Yaşla beraber nasıl bir değişiklik yaşanır? Tavuk karası genetik bir hastalık mı? Sonradan tavuk karası olunur mu? Tavuk karasının belirtileri nelerdir? Görüntüde nasıl bir bozulma olur? Gözlükle bu görüntü ne kadar düzeltilebilir? Gece ya da karanlık yerlerde nasıl görürler? Tavuk karası için ameliyat yapılır mı? Tavuk karası olanlar nasıl bir gözlük kullanmak zorunda? Tavuk karası günlük yaşamda neler yapmayı engeller? Tavuk karası olanlar hangi göz rahatsızlıklarına karşı eğilim taşır? Glokom ve katarakt daha sık mı görülür? Hangi sıklıkta göz doktoruna gidilmeli? Hangi testler düzenli yaptırılmalı?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin