Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır

"Kat mülkiyeti" ile "kat irtifakı" arasındaki farklar nelerdir?
Ev alma sürecindeyseniz tapu işlemlerini tamamlamadan önce mutlaka izleyin. Alacağınız evin ipoteğinin, vergi borcunun olup olmadığını, tapunun nasıl düzenleneceğini öğrenin. Ev alıyorum zannederken, arsa tapusu ile kalmayın. Kat irtifakı ile kat mülkiyeti arasındaki farkı öğrenin, tapunuzu buna göre düzenletin. Hepsi UZMANTV'de, videolarla... Kat irtifakıyla kat mülkiyeti arasında hangi farklar var? Kat irtifaklı tapu hangi durumlarda verilir? Kat mülkiyetli tapu durumlarda verilir? Tapuda nelere mutlaka bakmalıyız? Nelere dikkat etmeliyiz? Tapu kaydındaki adres nasıl kontrol edilmeli? Adresle ilgili hangi sorunlar çıkabilir? Miras yoluyla edinilen emlak için nereye başvurmak gerekir? Hangi belgeler hazırlanmalı? Tapu işlem süreci nasıldır? Tapu işlemleri için hangi belgeler hazırlanmalı? Arsa ve konut alırken hazırlanan belgeler farklı mıdır? Tapu işlemlerinde vekalet vermek riskli mi? Kimlere vekalet vermek daha güvenlidir? Vekaleti avukata vermek daha mı güvenlidir? İnşaatı yapan firmada hangi özellikler aranmalı? İnşaat halindeki bir yapının tapusu nasıl olur? Kat irtifaklı tapu çıkarılmadıysa ne yapmak gerekir? Aynı dairenin başkasına da satılmaması için nasıl bir önlem almak gerekir? Krediyle alınıyorsa emlak bedeli olarak alınan kredi mi evin kendi değeri mi gösterilir? Tapuda emlak değerini bedelinin altında göstermek nelere neden olur? Artıları ve eksileri nelerdir? Tapuda emlak bedelinin değerinin altında gösterilmesi suç mu? Tapu harcını kim öder? Tapu harcı nereye ödenir? Tapu harcının standart bir bedeli var mıdır? Tapu harcı neye göre belirlenir? Alacağım evde ipotek varsa ne gibi sorunlar yaşayabilir? Evin üzerindeki ipotek bedelini tapudan öğrenebilir miyim? İpotekli olan evin kredi taksitleri ödenmediğinde ne olur? İpotek nasıl kaldırılır? Evin vergi borcu satıcıya mı alıcıya mı aittir? Evin üzerindeki borçlar kapatılmadan alım satım yapılabilir mi? Vergi borcu ödenmeden tapuyu üstüme alırsam borç benim yükümlülüğüm altına mı girer?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin