Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Takip Mesafesi

Takip mesafesi nedir?
Trafikte güvenli takip konusuyla ilgili bilmeniz gerekenler... Takip mesafesinin kelime anlamı nedir? Takip mesafesi bırakmanın amacı nedir? Takip mesafesi kuralına uyulmadığı durumlarda ne tür kazalar yaşanabilir? Takip mesafesi aracın hızıyla nasıl orantılanmalı? Sollama sırasında takip mesafesi ne kadar olmalı? İki aracın arasına yeni araç girince takip mesafesi nasıl korunmalı? Yol durumuna göre takip mesafesinin artırılması gereken haller nelerdir? Karlı, buzlu yolda, sisli havada takip mesafesi ne kadar olmalı? Takip mesafesini hesaplarken yoldaki hangi noktaları dikkate almalıyız? 2 saniye kuralı nedir? Konvoy halinde seyahat etmenin riskleri nelerdir? Ağır vasıtalar konvoy oluşmaması için neler yapmalı? Ağır vasıtalarla aramızda ne kadar mesafe bırakmalıyız? Konvoy araçlar daha yakın mı seyretmeli?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin