Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Suç Duyurusu Nasıl Yapılır

Suç duyurusu nasıl yapılır?
Suç duyurusu nasıl yapılır, bilmiyorsanız izleyin! Hangi durumlarda, kime suç duyurusu yapılabilir? İhbar ettiğiniz olayı nasıl takip edebilir, kendi güvenliğinizi nasıl koruma altına alabilirsiniz, uzmanından öğrenin. Suç duyurusu yaparken hangi hallerde kimliğinizin karşı tarafla paylaşılmayacağını, davanın hangi aşamalardan geçtiğini öğrenmek için UZMANTV'yi izleyin. Suç duyurusu nedir, niçin yapılır? Kişi olarak ne gibi durumlarda karşılaştığımızda suç duyurusu yapabiliriz? Mutlaka kişisel olarak bize bir şey mi yapılmalıdır? Yoksa örneğin kamuyu ilgilendiren konularda da yapılabilinir mi? Savcılığa mı yapılır? Olayın olduğu yerdeki savcılığa mı yoksa ikamet ettiğiniz yerdekine mi yapılır? Dilekçe mi verilir? Bu dilekçenin formatı nedir? İçinde hangi bilgileri içermelidir? Süreç nasıl işler? Konu polise mi gider? Savcı araştırma mı yapar? Bu bir çeşit ihbar mıdır? Yoksa doğrudan taraf mı oluruz? Soruşturma vb. aşamasında kimliğimiz suç duyurusu yapılan kişiye söylenir mi? Takip etmek gerekir mi? Yoksa bize haber mi verilir? Mutlaka haberimiz olur mu? Ne kadar sürede sonuçlanması gerekir? Sürecin sonunda hangi durumlar ortaya çıkabilir? Mahkemeyi mi yansır? Biz dava açan taraf mı oluruz? Takipsizlik vb. gibi durumlar olabilir mi?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin