Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sporcu Beslenmesi

Hangi yiyecekler daha fazla enerji verir?
Sporcuların beslenme düzeni hakkında bilmeniz gerekenler... Bir yiyeceğin verdiği enerji hangi değerlere göre değişir? Hangi yiyecekler vücudu hemen harekete geçirir? Kondisyonu olumlu etkileyen besinler var mı? Sporcuların günlük sıvı tüketimi nasıl olmalı? Yapılan egzersize göre tüketilecek sıvı nasıl ayarlanmalı? Spordan hemen önce, hemen sonra sıvı almak doğru mu? Sporcular yeterince sıvı almazsa ne olur? Vitaminler sporcuların metabolizmasını nasıl etkiler? Hangi vitamin ne işe yarar? Vitaminleri besinlerden mi yoksa haplardan mı almalılar? Sporcuların performansını olumsuz etkileyen besinler hangileri? Yağ dengesini korumak isteyen sporcu hangi yiyecekleri tüketmemeli? Maç günlerinde doping sayılmayacak ancak yüksek enerji verecek besinler nelerdir? Vücut geliştirme sporu ile uğraşanlar nasıl beslenmeli? Sabah kahvaltısında neler tüketilebilir? Maç saatinden ne kadar süre önce yemek işi bitmiş olmalı? Sporcuların sadece protein veya sadece karbonhidrat ağırlıklı beslenmesi doğru mu? Sporcu beslenmesine mutlaka bir uzman mı karar vermeli? Kasları ortaya çıkarmak için sıvı alımını kesmek vücudu nasıl etkiler?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin