Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sosisli Börek Tarifi

Sosisli börek nasıl yapılır?
Fırında sosisli börek yapmayı öğrenin. Sosisli börek için hazır yufka kullanılacaksa kaç tane hazır yufka gerekir? Yufka seçimi nasıl olmalı? Yufkanın taze olduğunu nasıl anlayabiliriz? Yufkalar nasıl kesilir? Sosisli börek için gereken malzemeler nelerdir? Börek için ne kadar sosis gerekir? Sosisler doğranmalı mı bütün mü kalmalı? Sosisler böreğe katılmadan önce pişirilmeli mi? Nasıl pişirilmeli? Önceden hazırlanan sosisler yufkaların içine nasıl konur? İç malzemesi koyulan yufkalar nasıl katlanır? Yufkalar sosisler açıkta kalacak şekilde mi katlanır? Fırına atılmadan önce böreğin üzerine yumurta, salça, su vs. sürülür mü? Sosisli börek nasıl bir tepside pişirilmeli? Sosisli böreğin pişirileceği fırının sıcaklığı ne olmalı? Sosisli börek kaç dakika pişirilmeli? Sosisli böreğin piştiğini nasıl anlarız? ? Sosisli börek nasıl servis edilir? Nasıl bir sosis kullanırsak börek daha lezzetli olur? Pişirmeden önce sosisleri kızartırsak börek daha lezzetli olur mu? Böreğin hamur olmaması, çıtır çıtır olması için nelere dikkat etmeliyiz? Sosisli börek nelerle servis edilebilir?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin