Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sofra Adabı

Yemek masasında peçete nasıl kullanılır?
Yemek masasında uyulması gereken kurallar nelerdir, öğrenmek istiyorsanız hepsi UZMANTV'de. Sofra adabına göre nelerin asla yapılmaması gerekir? Özel davetlerinizde sofranızda nelerin bulunması gerektiğini, menüyü nasıl ve neye göre hazırlayacağınızı izleyerek öğrenin. Sofra peçetesinin nasıl kullanılacağından oturma düzeninin ayarlanmasına kadar her şey videolarla. Ev sahibi masanın neresinde oturmalı? Onur konuğu nereye oturur? Geriye kalan misafirler nasıl oturmalı? Yemek sofrasında nelerin bulunmamasına dikkat etmeliyiz? Mayonez ve ketçap gibi soslar sofrada bulunabilir mi? Misafirlerin yaşına ve damak tadına uygun yemekler mi hazırlanmalı? Menüye ne tür yemekleri almaktan kaçınmalı? Özel davetler için hazırlanan yemeklerde sarımsak, soğan kullanmak doğru mu? Listede elle yenen yemeklere yer verilebilir mi? Yemek yerken nelere dikkat etmeli? Yemek masasından kalkarken izin istemek gerekir mi? Tabakta yemek bırakmak nasıl karşılanır? Yemek masasında otururken hangi davranışlardan kaçınmalıyız? Peçete nasıl açılmalı? Peçeteyi önümüze sermemiz doğru mu? Peçeteyle ağzımızı nasıl silmeliyiz?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin