Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sodyum

Sodyum nedir?
Sodyum elementinin vücuttaki işlevleriyle ilgili merak ettikleriniz... Sodyum bir element midir? Sodyum elementinin yapısı nasıldır? Doğada hangi formlarda bulunur? İnsan sağlığı için önemli bir element midir? Hangi besinlerde bulunur? Eksikliği ya da fazlası zararlı olabilir mi? Sodyumun vücuttaki işlevi nedir? Sodyum özellikle hangi organlar için önemlidir? Sodyumun bebekler ve büyüme çağındakiler için önemi nedir? Sodyumun yetişkinler için önemi nedir? Sodyum en çok hangi besinlerde bulunur? Sodyumun emiliminin çok olması için hangi besinler bir arada tüketilmeli? Sadece tuz tüketerek sodyum ihtiyacımızı karşılayabilir miyiz? Günlük sodyum ihtiyacımız ne kadardır? Hangi besinlerden ne kadar alırsak sodyum ihtiyacımızı karşılarız? Eksikliği hangi organları zayıf düşürür? Sodyum eksikliği nasıl ortaya çıkar? Sodyum eksikliğinin belirtileri nelerdir? Sodyum fazlası vücutta nasıl etki yapar? Hangi durumlarda sodyum fazlası olabilir? Sodyum fazlası hangi rahatsızlıklara neden olabilir? Sodyum tüketimimizi nasıl dengelemeliyiz?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin