Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Soba ve Şofben Zehirlenmelerinde İlk Yardım

Doğalgaz zehirlenmelerinin belirtileri nelerdir?
Soba ve şofben zehirlenmelerinden her yıl onlarca insanı kaybediyoruz. İlk yardım eğitimi konusunda büyük eksikliğin olduğu ülkemizde zehirlenme belirtileri görülen kişilere nasıl müdahale edilmesi gerektiğini bilmiyorsanız UZMANTV'yi izleyin; soba veya şofbenden zehirlenmiş kişilere ilk yardımda hataya düşmeyin. Hepsi videolarla... Karbonmonoksit zehirlenmesi nasıl olur? Karbonmonoksit gazı vücuda hangi hızla yayılır? Kişi zehirlendiğini anlayabilir mi? Hangi belirtiler solunum yolu zehirlenmelerinde ayırt edicidir? Hafif düzeyli zehirlenmelerde belirtiler hangi yoğunlukta görülür? Doğalgaz zehirlenmelerinin belirtileri soba ve şofben belirtileriyle aynı mıdır? Kişi zehirlenmeye başladığını nasıl anlar? Soba ve şofben zehirlenmelerin kişiye ilk müdahale nasıl yapılır? Korbonmonoksit zehirlenmelerinde kişi hemen açık havaya mı çıkarılmalı? Zehirlenen kişi hareket ettirilmeli mi? Yüzüne su serpmek doğru mu? Doğalgaz zehirlenmelerinde ilk yardım nasıl yapılmalı? Zehirlenen kişi hareket ettirilmeli mi? Yüzüne su serpmek doğru mu?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin