Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Şizofreni

Şizofreni neden olur?
Şizofreni hakkında bilmek istedikleriniz... Şizofreni nedir? Şizofreni kişinin hayatını nasıl etkiler? Şizofreni hastası olan kişi sağlıklı düşünemez mi? Şizofrenin nedenleri nelerdir? Şizofreni genetik midir? Ebeveynlerinde şizofreni rahatsızlığı bulunan bir kişinin şizofreni olma riski nedir? Çevresel şartlar, psikolojik travmalar şizofreniye neden olabilir mi? Alevlenme dönemleri ya da gerileme dönemleri var mıdır? Alevlendiğinde kişiyi nasıl etkiler? Şizofrenler ne tür halüsinasyonlar görürler? Şizofrenlerin algıları normalden farklı mıdır? Şizofrenlerin çevreleri için tehlike oluşturduğu düşüncesi ne kadar doğru? Şizofrenler saldırgan mıdır? Şizofrenler çift kişilikli mi olur? Şizofreni nasıl tedavi edilir? İlaç tedaisi şart mıdır? Şizofreni tedavisinde psikoterapi kullanılabilir mi? Şizofreni hastaları ilaçlarını hayatları boyunca kullanmalı mıdır? Belli bir süre ilaç kullanarak hastalık tedavi edilebilir mi? İlaçlar bırakıldığında tekrar ortaya çıkabilir mi? İlaç kullanmadan tedavi edilmesi ya da etkilerinin yok edilmesi mümkün mü? Şizofrenide alevlenme dönemi deyince ne anlamalıyız? Alevlenme dönemlerinde hastalığın etkileri daha mı ağır olur? Hastalık alevlenme dönemine girmeden önce kişide ne tür değişiklikler olur? Alevlenme dönemlerini önlemem ya da alevlenme döneminde hastalığın etkilerini azaltmak için neler yapılmalı? Alevlenmeyi bastıracak ilaçlar var mı?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin