Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sınav Kaygısı

Sınav kaygımı nasıl yenebilirim?
Sınav öncesindeki korkular ile başetmenin yolları... Sınav kaygısı nedir, sınav kaygısının nedenleri ve belirtileri nelerdir? İzleyin, sınavlarda çok heyecanlanan kişiler sınav öncesinde nasıl bir hazırlık yapmalı, kaygıyı yenmek için ne tür yöntemler uygulamalı, uzmanından öğrenin. Kaygı nedir? Sınav kaygısı ne anlama gelir? Hangi boyutlardaki kaygı sorun yaratmaya başlar? Sınav kaygısı neden olur? Sınav kaygısının psikolojik nedenleri nelerdir? Yaşam tarzı sınav kaygısına neden olur mu? Çalışma yöntemi sınav kaygısını nasıl etkiler? Sınav kaygısı yaşayanlarda ne tür fiziksel şikayetler görülür? Sınav kaygısının psikolojik belirtileri nelerdir? Korku, karamsarlık, heyecan, kalp çarpıntısı, mide bulantısı gibi şikayetler sınav kaygısının belirtileri olabilir mi? Sınava hazırlanırken yaşadığım stresten nasıl kurtulabilirim? Sınav kaygısıyla baş etmenin yolları nelerdir? Sınav sırasında hangi düşünceleri zihnimden uzak tutmalıyım? Sınav sırasında karamsarlığa ve kaygıya kapıldığımda kendimi nasıl rahatlatabilirim? Sınavdan önce kendimi rahatlatmak için neler yapabilirim?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin