Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ses Kısıklığı ve Tedavisi

Ses kısıklığı nasıl tedavi edilir?
Ses kısıklığı uzun süre devam ettiğinde ve tedaviye rağmen örneğin nodül ortadan kaybolmadığında ameliyat düşünülebilinir. Özellikle uzun süre sesini yanlış kullanan insanlarda davranış tedavisine gitmeyen örnek olarak ses eğitimine gitmeyen insanlarda nodül çok kolay ortaya çıkabilmektedir. Ses kısıklığı nedeni ile başvuran hastalar önce muayene edilir. Endoskopik gırtlak muayenesinde eğer ses tellerinde nodül başlangıcı varsa bu hastalar ses eğitimine gönderilir. Bu hastalara davranış tedavisinde yapılabilir. Muayenede reflü bulguları varsa mutlaka diyet tedavisi verilir. Bunların yanında eğer ses kısıklığına neden olan sistemik bir hastalık varsa o konu üzerinde durulur. Ortadaki nedene bağlı olarak tedavi değişmektedir. Ses kısıklığı olan insanların su içimini arttırması önemlidir çünkü su içildiği zaman yutkunma ile birlikte ses tellerinin nemlenmesi, nem oranı artmaktadır. Aynı şekilde su içimi arttırıldığında balgam söktürücü özelliği vardır ve ses tellerinin üzerine gelen salgının daha sıvı olmasını ve ses telinin üzerindeki mukozanın daha sık olarak nemlendirilmesini sağlar. Tüm videolar UZMANTV'de!
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin