Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ses Kısıklığı ve Tedavisi

Ses kısıklığı nasıl tedavi edilir?
Ses neden kısılır? Ses kısıklığı tedavi edilebilir mi; nasıl tedavi edilir? Ses hangi hastalıklardan dolayı kısılabilir? Sesi kısılanların nasıl beslenmesi gerekir? Ses kısılması kalıcı olabilir mi? Ses kısıklığı ne kadar zaman devam ederse doktora başvurmak gerekir? Ses kısıklığı durumunda ne zaman ameliyat şart olur? Sesi yanlış kullanmak ne demek; nasıl doğru kullanabiliriz? Tüm sorularınızın cevabı UZMANTV'de, videolarla... Yüksek sesle konuşmak, bağırmak sesi neden yorar? Hangi meslek gruplarında bu yanlışlara daha sık rastlanıyor? Sesi sürekli yanlış kullanmak ne tür problemlere yol açabilir? Ses kısıklığı sesin düşük çıkması mıdır? Ses kısıklığı hangi organlara bağlı olarak ortaya çıkar? Hangi fonksiyonlar yerine getirilemeyince ses kısılır? Her tür boğaz enfeksiyonu sesi kısar mı? Reflü ses kısıklığı yapar mı? Hangi tip alerjiler ses kısıklığını tetikler? Örneğin maçta çok bağırmaktan, yüksek sesle uzun süre konuşmaktan kaynaklanan ses kısıklıkları ne kadar sürer? Hangi sıklıkta yaşanıyorsa problem var demektir? Bulunduğumuz ortamın sıcaklığı ve nemi nasıl olmalı? Çok konuşmak, yüksek sesle konuşmak neden yasak? Alkol, sigara sesi nasıl etkiler? Doğru tonda konuşmak ne demektir? Ses kısıklığında sebebe bağlı tedavi yöntemine nasıl karar verilir? Ses kısıklığı için mi, ona neden olan hastalık için mi tedavi vardır? İlaçla ses kısıklığı tedavi edilir mi? Hangi içecekler sese iyi gelmez? Boğazı yoran, boğaza yapılan içecekler hangileri? Sıcak mı yoksa soğuk besinler mi tercih edilmeli? Nasıl bir ameliyat uygulanır? Ses tellerindeki hangi bozukluklar ameliyat ile düzelir?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin