Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Senet ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Senet nasıl doldurulur?
Senet hakkında sık sorulanlar... Vadesi geçtiği halde imzaladığı senedi ödemeyen kişi hakkında hangi işlemler yapılır? Borçlu hakkında icra takibi başlatılır mı? Senet borcunu ödeyemeyen kişi hapis cezası alabilir mi? Senedin borç tutarı, vade vs gibi bilgilerinde sonradan oynama yapılabilir mi? Değişiklik gerektiren durumlarda senedin yeniden düzenlenmesi mi gerekir? Senet üzerinde oynama yapılırsa ne olur? Bu suç mudur? Vadesi geçtiği halde ödenmeyen senetlere ne kadar faiz uygulanır? Senedi düzenleyen kişi gecikme faizini kendi belirleyebilir mi? Senetle düzenlenmiş borçlara kanunla belirlenmiş gecikme faizleri mi uygulanır? Senet ne zamandan itibaren ödenmedi olarak kabul edilir. Alacaklı borcunu tahsil etmek için ne zaman icra yoluna başvurabilir? İcra takibi aşamasında senet borcu ödenirse takip sonu erdirilir mi? İcra takibine rağmen borç ödenmezse ne olur? Borçlunun mallarına haciz gelir mi? Borçlu yine de borcunu ödeyemiyorsa ne olur? Borçlu icra takibine konu olmuş senedin tutarını ve faizlerini taksitlendirebilir mi? Bunun için alacaklı ile mi anlaşmalı yoksa icra müdürlüğüne mi başvurmalı? Kişi borcunu en fazla kaç takside böldürebilir?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin