Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Senaryonuzu Nasıl Satabilirsiniz

Yazdığımız senaryoyu yönetmenlere, yapım şirketlerine nasıl okutabiliriz?
Birol Güven'den senaryonuzu satma taktikleri. Nasıl bir formatta yazmalı? Yapımcı şirketle nasıl iletişim kurmalı? Hangi tür diziler yazmalı? UZMANTV'de. Bu konuda piyasada oturmuş kurallar var mıdır? Yoksa ilişkilerle mi yürütülür? Bir yönetmene, yapım şirketine senaryomuzu nasıl ulaştırabiliriz? Ulaştırdığımızda okunma olasılığı ne kadardır? Dizinin ne kadarını yollamamız gerekir? Sadece tretman yeterli olur mu? 13 bölümlük dizinin tamamını yazmış olmak zorunda mıyız? Senaryoyu noterden onaylatmak şart mı? Tümünü mü, belirli bir bölümünü mü onaylatmak gerekir? İhtilaf durumunda senaryonun bize ait olduğunu nasıl kanıtlarız? Hangi dizinin tutacağını nasıl anlıyorlar? Kabul edilmesi için tek kriter reyting mi? Dizinin komedi mi, dram mı, sitcom mu olduğuna bakan olur mu?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin