Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Şeker Hastalığı

Gizli şeker nedir?
Şeker hastalığı ile ilgili her şeyi UZMANTV'de bulabilirsiniz. Uzmanımız sık sorulan soruları videolarla yanıtlıyor. Diyabet nasıl bir hastalıktır? Vücudun hangi bölgelerinde ortaya çıkar? Nasıl bir seyir izler? Şeker hastalığı ve diyabet aynı şey midir? Diyabet tipleri nelerdir? Vücuttaki işleyişleri farklı mı? 2 tip diyabetin belirti ve tedavileri farklı mı? Açlık şekeri nasıl ölçülür? Ne kadar süre aç kalarak ölçülebilir? Değerlerden neler anlaşılabilir? Kaçın üstü diyabeti gösterir? Tokluk şekeri sonuçlarından hangi sorunlar anlaşılabilir? Hangi değerler arası normal kabul edilir? Hangi sıklıkta ölçülmeli? Gizli şeker hangi yaşlarda ortaya çıkabilir? Nasıl bir testle anlaşılır? Hangi sorunların nedeni gizli şekerdir? Kan şekeri neden yükselir? Sürekli yüksek kan şekeri hangi hastalıkların habercisi olabilir? Doktora hangi durumlarda gitmeliyiz? Nelere dikkat etmeliyiz? 'Şekerim düştü' ne demektir? Sürekli düşük kan şekeri olanlarda ne tip sağlık sorunlarından şüphe edilmeli? İnsülin nedir? Hangi organ tarafından üretilir? İnsülin salgısının bozuk veya düzensiz olmasının diyabetle nasıl bir ilişkisi var? Şeker hastalığı spor yapmaya engel mi? Diyabetliler kendilerini fazla zorlamamalı mı? Spor konusundan nelere dikkat etmeli? Diyabet yaşam süresini nasıl etkiler? Kontrol altına alınmış diyabet bile ömrü kısaltır mı?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin