Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Şehir İçi Araç Kullanımı

Araç stop ettirmeden nasıl kaldırılır?
Trafik çilesinde etkili araba kullanma taktikleri eski Ralli Pilotu Ethem Genim'den. UZMANTV'de nasıl park edilir, nasıl yokuş yukarı kaldırılır izleyebilir; aracı stop ettirmeden kullanmayı ve ani fren sırasında neler yapmanız gerektiğini videolarla öğrenebilirsiniz. İzleyin, şehir içinde araç kullanırken hem kendinizin hem de yayaların hayatını tehlikeye atmadan en güvenli yolculuğu yapın. Paralel park sırasında nelere dikkat etmeliyiz? Geri geri mi girilmeli? Boşluğa aracımızın sığıp sığmayacağını nasıl anlayabiliriz? Ne zaman direksiyon döndürülmeye başlanır? Ve sonra ne zaman toparlanmaya başlanır? Araya nasıl girilir? Debriyaja ne kadar basmk gerekir? Gazın seviyesi nasıl ayarlanır? Ayak debriyajdan ne zaman ve nasıl kaldırılmalı? Yumuşak ve sarsıntısız bir kalkış için nelere dikkat etmeliyiz? Ne yapılırsa araba stop eder? Debriyaj ayarı nasıl yapılır? Aracı kaydırmadan veya patinaj çekmeden nasıl kalkabiliriz? Araç kayarsa ne yapmak gerekir? Kalkışta el freni hangi durumlarda kullanılır? Amatörler mutlaka el freni ile mi kalkmalı? Her zemin koşulunda el freni kullanılabilir mi? Engelden kaçma için ne tür çalışmalar yapılmalı? Önümüze aniden yaya neler yapabiliriz? Diğer araçlara zarar vermeden hangi manevralar yapılabilir? Defansif sürüş nedir? Görünmez kazalara karşı hangi önlemler alınmalı? Yolu nasıl okumalıyız? Minibüslerin, belediye otobüslerinin yanından geçerken neye dikkat etmek gerekir? Genel kurallar dışında, İstanbul'a özel, trafikte dikkat edilecek şeyler nelerdir?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin