Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Satrançta Taşlar

Satranç tahtasının özellikleri nelerdir?
Satranç tahtasında kaç kare vardır? Oyuna başlarken nasıl yerleştirilir? Üzerindeki harfler ve sayılar ne anlama gelir? Taşlar satranç tahtasına nasıl dizilir? Piyon nereye konur? Nasıl hareket eder? Kaç puan değerindedir? Taş yerken hangi hareketi yapabilir? Kale nerede durur? Hangi hareketleri yapabilir? Kalenin önemi nedir? Atın diğer taşlardan farkı nedir? Kaç puan değerindedir? Oyun stiline göre filden daha önemli sayılır mı? Fil nereye konur? Hangi karelerde hareket edebilir? Fil önemli bir taş mıdır? Vezir kaç puan değerindedir? Kaybetmemek için hangi taşları feda edebiliriz? Vezir nasıl hareket eder? Şah nereye konur? Korumak için nasıl önlemler alınır? Nasıl hareket eder?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin