Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Satranç Kuralları

Satrançta mat nasıl olur?
Hangi durumlar mat sayılır? Hangi taşlarla mat edilebilir? Kaç hamlede tek başına kalan şahı almak zorundayız? Pat nedir? Hangi durumlarda oyun berabere bitmiş sayılır? Kaç hamlede mat edemezsek beraberlik olur? Sık karşılaşılır mı? Şah hangi taşlarla çekilir? Mat etmek için zorunlu mu? Taş neden feda edilir? Puan olarak öndeysek hangi taşları feda edebiliriz? Piyonları hangi durumlarda taş değişimi için kullanmamalıyız? Rok nedir? Uzun ve kısa rok ne zaman kullanılır? Hangi durumlarda kullanılamaz? Geçerken alma hangi taşla yapılır? Piyon nasıl hareket eder? Önemi nedir? Piyon ne zaman terfi eder? Sadece vezir mi çıkılır? Satrançta terfi etmek kolay mı?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin