Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sara (Epilepsi) Nöbetleri

Epilepsi nöbetini tetikleyen nedenler nelerdir?
Epilepsi nöbeti nasıl anlaşılır? Çeşitleri nelerdir? Epilepsi nöbeti geçiren biriyle nasıl ilgilenmelisiniz? Videolarla UZMANTV'de. Duyuları aşırı uyarmak epilepsi nöbeti sebebi mi? Televizyon ve bilgisayar başında uzun süre kalmak, yorucu sporlarla uğraşmak nöbetleri sıklaştırır mı? Uyku düzeni ile nöbetlerin bağlantısı var mı? Beynin hangi bölgesini etkiler? Yaygın epilepsi nöbetlerinden nasıl ayırt edilir? Hastanın yaşadığı acı daha mı hafif olur? Lokal epilepsi nöbetlerinden nasıl ayrılır? Daha sık mı yaşanır? Yaygın sara nöbetinin özellikleri nelerdir? Epilepsi nöbeti sırasında hasta nasıl davranışlar sergiler? Hareketlerini kontrol edebilir mi? Ağır geçirilen nöbetlerde kendilerine zarar verebilirler mi? Yan yatırmak mı yoksa sırtüstü yatırmak mı doğru? Başını nasıl desteklemeliyiz? Başını vurmaması için ne yapmalıyız? Giysilerini gevşetmek doğru bir hareket mi? Nöbet sırasında hastaya bir şeyler içirmeye çalışmalı mıyız? Su içirerek, hafifçe tokatlayarak kendine getirmeli miyiz? El ve kollarını nasıl zapt edebiliriz? Yumuşak hareketler mi tercih edilmeli? Dilini ısırmasını, yutmasını nasıl engelleriz?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin