Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Salon Dekorasyonunun Püf Noktaları

Salon dekorasyonunda sık yapılan yanlışlar nelerdir?
Salon dekore ederken dikkat etmeniz gerekenler UZMANTV'de. Salonun yapısına göre eşya yerleşimi nasıl olmalıdır? Yemek odası takımı ve oturma grubu salonun neresinde olmaldır? Mekanı daha aydınlık ve ferah göstermenin yolları nelerdir? İzleyin, salonunuzu nasıl döşemeniz gerektiğini Mimar Selim Yuhay'dan öğrenin. Salon planına bakınca hangi özelliklerine dikkat etmeliyiz? Farklı salon tipleri için farklı kurallar mı var? Kapı ve balkonun yerleşimi, duvarların uzunluğu neden önemlidir? Kare şeklindeki salonları dekore etmenin püf noktaları nelerdir? Hangi yanlışlardan kaçınmak gerekir? Uzun salonlarda uyulması gereken dekorasyon kuralları nelerdir? Mobilyaların sıra sıra görünmemesi için ne yapabiliriz? Yemek masası ile mobilyaların arasında ne kadar yer olmalı? Sandalyelerin rahat kullanılması için nelere dikkat etmeliyiz? Yemek takımı varsa yerleşimi nasıl olmalı? Salonun odak noktasında televizyon mu olmalı? Koltuklara göre yerleşimi nasıl yapılmalı? Doğal ışık televizyona nereden gelmeli? Prizler ne kadar aralıkla yerleştirilmeli? Her grupta kaçar priz yer almalı? Yemek takımının parçalarını odanın farklı yerlerine koymak doğru mu? Trafik alanı nasıl olmalı? Işıktan daha iyi yararlanmak için mobilyalar nasıl konmalı? Salonda ne tür saklama çözümleri kullanılabilir? Çok yer kaplamayan ancak düzenlemeye imkan sağlayan mobilyalar nelerdir?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin