Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sağlıklı Saçlar İçin Bilmeniz Gerekenler

Saç yıpranmasını nasıl önleyebiliriz?
Aynaya baktığımızda saçlarımızın mat, donuk bir görünümde olması, elektriklenmesi, kolay şekle girmemesi, kırıkların artması saçlarımızın güçsüzleştiğini işaret eden belirtilerdir. Bu durum bazen mevsimsel olabilir. İklimdeki, havadaki nem oranındaki değişiklikler, özellikle kış aylarında saçlarımızın elastikiyetini yitirmesine, kolay şekil almamasına neden olabilir ancak bunun dışında genel sağlık durumumuzdaki değişiklikler de saçlarımızın güçsüzleşmesine yol açan en önemli nedenlerdir ki bunların başında özellikle kadınlarda kansızlık gelir. Özellikle genç insanlarda düzensiz beslenmenin sonucu B vitamini, folik asit ya da çinko gibi vitaminlerin eksikliği saçların canlılığını yitirmesine neden olur. Bu tür eksiklikler olduğunda saçlarda matlaşma, kırılganlık artışı gözlemlenir. Saçlar elastikiyetini yitirir. Saç uçlarında kırıklar, saçların dipten kopması gibi belirtiler ortaya çıkar. Bu tür değişiklikler olduğunda bir doktora başvurarak sebebini tespit etmek ve gerekli önlemleri almak, saçların bir müddet içinde tekrar eski sağlığına kavuşmasını sağlar. Ancak bu noktada çok aceleci olmamak gerekir. Peki saç sağlığınızı korumak için neler yapmanız gerekir; kuruyan, yıpranan, uçları kırılan ve mat hale gelen saçlarınıza nasıl bakım yapabilirsiniz? Tüm sorularınızın yanıtını öğrenmek için videolarımızı izleyin.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin