Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Safra Kesesi Taşları

Safra kesesi taşları için cerrahi operasyon şart mı?
Safra kesesi taşları hakkında merak ettiklerinizi UZMANTV sordu, Op. Dr. Hakan Akıncı yanıtladı. Üstelik videolarla. Safra kesesi nedir? Nerede bulunur? Sindirim için önemi nedir? Safra kesesindeki hangi işlev bozuklukları taşa yol açar? Hangi yaşlarda daha sık görülür? Kadınlarda daha çok rastlanmasının nedenleri nelerdir? Safra kesesi taşlarının nedenleri nelerdir? Beslenme ne derece önemli? Taşlar kolesterole bağlı olarak mı oluşur? Hangi aşamada belirtiler görülmeye başlanır? Sürekli ağrılar duyulur mu? Hazımsızlık, şişkinlik ve ekşime yaşanır mı? Safra kesesi taşları mutlaka tedavi edilmeli mi? Ne tür iltihaplara yol açabilir? Başka organları etkiler mi? Hangi tür taşlar kanser riskini artırır? Hangi durumlarda cerrahi müdahale yapılır? Taşın büyüklüğü önemli mi? Cerrahi tedavi herkes için uygun mu? Ne tür ilaçlar kullanmak gerekir? İlaç tedavisi ne kadar sürer? Tedavide başarı oranı nedir? İlaç tedavisiyle geçici sonuçlar mı elde edilir? İlaç kullanmaya devam edebilir miyiz? Cerrahi müdahaleden sonra taşlardan tamamen kurtulur muyuz? Alkol ve kafeinli içecekler taş riskini azaltır mı? Kullanılabilecek ilaçlar var mı? Bol su içmek işe yarar mı?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin