Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Saç Ekimi

Doğru saç ekim yöntemi nedir?

6,923
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
Saç Ekimi Uzmanı

Şu anda artık günümüzde saçlarınızı kazıtmadan, 0'a vurmadan rahatlıkla tıraşsız FUE dediğimiz sistem uygulanabilir. Biliyoruz ki erkeklerin saç dökülmeleri öncelikle ön körfez dediğimiz bölgelerde açılmalarla başlar. Ön saç çizgisi kaybolur, daha sonra tepe bölgesinde yavaş yavaş açılma olup ön tarafla arka taraf buluşur ve tepe kısmı açılmaya başlar. 

Ne zaman tıraşsız FUE yapılır, özellikle ön körfezlerin tepelerinin açık olduğu durumlarda tıraş etmeye gerek yoktur. Seyrelmenin olduğu aralarına rahat rahat girebileceğimiz durumlarda tıraş etmeye gerek yoktur. Hele ki, ense bölgeniz uzunsa, yaklaşık bir 4 cm kadar saçınızın uzun olması yeterlidir. Aralarından sadece birer parmaklık 2 şerit tıraş edip uzun saçlarınızla oranızı kapatıp, hemen hemen 2-3 gün sonra kimsenin anlamayacağı kadar çok doğal, tıraş olmadan, saçlarınıza kavuşabilirsiniz. 

Saç ekimi ile ilgili daha fazla bilgi için: esteworld.com.tr/saç-ekimi
İletişimwww.esteworld.com.tr - 444 3 789 - 0216 474 54 54


Tıraşsız saç ekimi özellikle erkeklerin tercih ettiği saç ekim yöntemlerinden bir tanesidir. Çünkü tıraşlı saç ekiminde saçlı deri komple 1 numaraya vurulmak zorundadır. Bunun nedeni ise özellikle tepe bölgesi tamamen boş, çok yoğun saç ekimi ihtiyacı olan, yani neredeyse 3000-5000 arası greft kök dediğimiz yoğun saç ekimlerinde tıraşı FUE yapmak zorunda kalabiliyoruz. Çünkü ense bölgesinde bu bölgelerin saç köklerinin toplanması konusunda bir tıraş gereklidir. 

Ekim bölgesinin küçük olduğu, aralara saç ekiminin girilebileceği kadar seyreklik olduğu kişilerde de tıraşsız FUE yapılabilir. Birinde saçlarınızı kazıtmak zorundasınızdır. Bunun adı tıraşlı FUE'dir. Kazıtmadan yapılan tıraşsız FUE uygulamasıdır.


Doğru saç ekiminin birinci basamağında kişinin karakterine, yaşına, özelliklerine uygun bir saç çizgisi belirlenmesidir. 

Başın her bölgesinde saçın çıkış açısı farklıdır. Özellikle ön orta bölgede saçlarımız cildimizle 25-30 derece açı yaparak çıkar. Eğer biz bunu 90 derece olacak şekilde ekim yaparsak çim adam manzarasıyla karşılaşırız. 40-45 derece çıkacak bir saç ekimi yapıldığı anda oyuncak asker gibi olur. Ne sağa yatan, ne de sola yatan bir saç olur. Doğrusu saçın ön bölgelerde 25-30 derece açıyla çıkacak şekilde uygulanmasıdır. Ön bölge dediğimiz saçlı bölgenize parmağınızı koyduğunuz zaman, 3 parmak olan bölgedir.

Daha sonra tepe bölgesi ile ön bölge arasında orta bölgemiz vardır. Buradaki oran yavaş yavaş 25-30 dereceden 30-35 dereceye kalkar. Öndekilerin üzerine bir volüm meydana getirmesi için bu açı çok önemlidir. 

Üçüncü dikkat edilmesi gereken nokta, tepe bölgesinde herkesin özel bir döneri, gülü, şekli vardır. Bu döner, gül ve şekillerin yönlerine göre dikkat edilerek tepe bölgesine ekim yapılması şarttır. 

Dördüncü dikkat edilmesi gereken nokta, özellikle yan, şakak bölgesi dediğimiz bölgelerdir. Aşırı şekilde sönüp geriye kaçtığı anda şakak bölgesinin restorasyonunun yapılması çok önemlidir. Bu bölgeye saç ekimi yaparken de burada saçların çıkış yönlerini çok iyi kontrol ederek aynı yönde kanalları açmak gerekir. Yani saç ekiminde bütün saçların yönleri, açıları, sıklığı, dağılımı son derece dikkat edilmesi gereken, profesyonel bir elden çıkması gereken bir durumdur. 


Günümüzde etik olarak 22 yaş üzerine saç ekimi yapılması, ihtiyaç varsa uygundur. 22 yaşından sonra rahatlıkla saç ekimi yapılabilir. Üst sınır 30, 40, 50 olabilir. Bu nedenle yaşınız 80-90 bile olsa saça kavuşmak mümkündür.


Sakallarınız seyrek ise araları sıkılaştırılabilir. Köse ise çözümü sakal ekimi ile mümkün. Bıyıklarınız ince ise kalınlaştırılabilir. Dolayısıyla bıyığınızda, sakalınızda, favorinizde ya bölgesel boşluk ya kısmi azalma ya da hiç yoksa çözümü sakal, bıyık ve favori ekimindedir. Ortalama 3-4 ay sonra yüzünüzdeki istediğiniz kıllara, tüylere kavuşabilirsiniz. 


Saç çizgisi, saç ekim operasyonunda en önemli parametrelerden bir tanesidir. 

Saç çizgisi belirleme kriterleri:
- Yüzün, oval, üçgen, dikdörtgen ya da kare olması
- Çene yapısı
- Yaş
- Saçınızın duruşu 
- Karizmatik yapınıza göre değişebilir.


Kadınlar her konuda olduğu gibi erkeklerden çok daha şanslıdır. Çünkü kadınlar erkek tipi dökülmeyi genellikle yaşamazlar. Kadınlar kendi doğalarına özgü saç dökülmelerini yaşarlar. Saç ekimine ihtiyacı olmayan kadınları %80-90'a varan oranla kurtarabiliyoruz. Saç tedavisinin yetersiz kalacağı, saç tedavisinin etkinliği olmadığı durumlarda ise kadınlara da saç ekimi yapılabiliyor. 


Kaş ekimi ense bölgenizde tekli olan kıl köklerinizi toplatıp, çok açılarla kaşın çıkış yönlerine dikkat ederek sizlere belirlediğimiz kaşın şeklini öncelikle aynada göstererek bu işin ustaları tarafından yapılan bir tedavi yöntemidir. 

Kaşlar saçlar gibi dikine çıktığı anda sizi gerçekten çok mutsuz edecek bir ekim yöntemidir. Bu anlamda uygulama yapacak kişinin deneyimi çok önemlidir. Tamamen cilde yakın 5-20 derece açılarla çıkması gereken bir ekim yöntemidir. Kaş ekimi sonuçları ortalama 3-4 ay sonra sizin yüzünüzde, mutluluklarınıza mutluluk katan bir uygulama yöntemidir. 


Normalde bizim saç sayımız, saç adedimiz ortalama 120 bin teldir. Bu teller köklerden dünyaya çıkarlar. Greft dediğimiz köklerin içinden 1'li, 2'li, 3'lü saç kılları çıkabiliyor. Ortalama olarak her saç kökünden 2-3 saç teli çıkar. Dolayısıyla 3000 greft ekeceğimizi söylediğimiz zaman çarpı 2.7, o da eşittir yaklaşık olarak 8000-8200 tel olduğunu rahatlıkla hesaplayabilirsiniz. 


Dünyada saç ekimi genellikle 2 tane kuralla belirlenir. Bazı merkezler ekilecek greft sayısına göre ücretlendirme yapar. Bir başka ücretlendirme yöntemi ise seans başıdır. Bu tür işlemlerde greft değil, seans başı ücretlendirme daha doğru olur. Çünkü seanslar sırasında daha fazla grefte ihtiyaç duyulabilir. Bu durum da tedavi sırasında ücrette yükselme anlamına gelir. Oysaki saç ektirmek isteyen bir kişi ne kadar ödeyeceğini bilmek ister. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat