Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Reflü ve Tedavisi

Reflünün belirtileri nelerdir?
Reflü ve tedavisi hakkında bilmek istediğiniz her şey videolarla UZMANTV'de. Op. Dr. Levent Eminoğlu sizler için reflü hastalığının ne olduğunu, reflü öncesindeki belirtileri ve hastalığın tedavisinde kullanılan yöntemleri anlatıyor. Reflü nasıl teşhis edilir, tanı koymadan önce hangi testler uygulanır ve tedavi aşamaları nelerdir, uzmanından öğrenin. Üstelik hepsi ücretsiz! Vücudun hangi bölgesinde meydana gelir? Fiziksel nedenlerle mi meydana gelir? Mide asitleri nasıl hareket eder? Vücudun hangi bölgeleri etkilenir? Boğazda ve midede ne tür yanmalar olur? Ses ve nefes problemleri olur mu? Reflü hangi hastalıklarla karıştırılır? Diğer hastalıklardan nasıl ayrılır? Mide dışında rahatsızlık hissedenler reflü olabilir mi? Hangi yaşlarda mide kapakçığı oluşur? Kaç yaşına kadar sorun yaşanabilir? Kendiliğinden geçebilir mi? Ne zaman doktora başvurmak gerekir? Hangi beslenme türü önerilir? Asitli yiyecekler, fazla kilolar, alkol reflüye etki eder mi? Oda sıcaklığı, yastık yüksekliği reflüye etki eder mi? Uyumadan önce yemek yemenin sakıncaları nelerdir? Hastalığın hangi evresinde ilaç tedavisi uygulanabilir? Ne kadar süre ilaç almak gerekir? İlaç tedavisinin yan etkisi var mı? Başarı oranı nedir? Hastalığın hangi evresinde operasyon gerekir? Cerrahi yöntemde başarı oranı nedir? Zor bir operasyon mudur? Hangi cerrahi yöntemler tercih bulunuyor?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin