Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Rakı Nasıl İçilir

Hangi yemeklerin yanında rakı iyi gider?
Rakı nasıl içilmeli? Hangi yemeklerin yanında rakı içilir? Rakının ölçüsü nasıl olmalı? Rakı hangi mezelerle ve peynirlerle iyi gider? Rakı sadece suyla mı içilir? Rakı ne kadar soğuklukta içilmeli? Rakı içilirken hangi kadehler kullanılabilir? Rakı nerede, ne zamanlar içilir? İnönü'den De Gaulle'e birbirinden ünlü isimlere servis yapan Vefa Zat rakı adabını anlatıyor. Rakı için en uygun bardak hangisi? Bunu belirlerken kriter olarak ne alınır? Rakı bardağı önceden soğutulmalı mı? Rakının ideal sıcaklığı ne kadar olmalı? Ne kadar buz konmalı? Yeterince soğuk veya gereğinden fazla soğuk olursa ne olur? Rakıya hangi oranda su katmak idealdir? Suyu ayrı içmek mi yoksa rakıya katmak mı uygun olandır? Fazla veya az su konursa rakıdan alınan keyif hangi yönde değişir? Teklik, mek parmak, duble nedir? Neye göre bu ismi alır? Nasıl bir sıralama idealdir? Önce rakı, sonra su, sonra buz mu konur? Rakıyı sulandırmadan önce buz konursa kristalleşir mi? Rakı ile sudan başka hangi içecekler tercih edilebilir? Şalgam, soda, ayran... Bunlar uygun olur mu? En iyi beyaz peynir mi gider? Neden? Bu peynir nasıl olmalı? Koyun, yağlı, Edirne vb. Hangi peynirler tercih edilirse rakıdan alınan keyif artar? Çok meze var ama hangileri rakıya en uygunu? Neden bu söyledikleriniz uygun? Meze rakı içildikten önce mi sonra mı ağıza atılmalı? Rakı en iyi meze ile mi gider? Hangi balıklarla en iyi gider? Hangi etlerle rakı iyi gider? Rakıdan en iyi keyfi almak için nerede içmek gerekir? İçilmeyeceği ortamlar, durumlar nelerdir? Evde ne kadar içilir? Dışarıda içilirse fasıl olmazsa içilmez mi? Zengin bir sofra olması mı uygundur? Güneş batmadan önce rakı içilmez mi? Neden? Yaz sıcağında, gündüz rakı içilirse ne olur? Rakı kültürüne hangisi uygundur?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin