Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Prostat İltihabı (Prostatit) ve Tedavisi

Prostat iltihabının belirtileri nelerdir?
Prostat iltihabı hakkında merak ettiğiniz her şey... Prostat nedir? Nerede bulunur? Hangi mikroorganizmalar prostat iltihabına yol açar? Prostat iltihabı kişiye ağrı ya da yanmaya neden olur mu? Prostat iltihabı herhangi bir cinsel fonksiyon bozukluğuna yol açar mı? Tedavi edilebilir mi? Tedavide başarı oranı nedir? Prostat iltihabının türleri nelerdir? Prostat iltihabının nedenleri nelerdir? Enfeksiyon prostat bezine nasıl ulaşır? Erkek genital bölgesinde hijyen eksikliği prostat iltihabına yol açabilir mi? İdrar yollarındaki enfeksiyonlar prostat bezine de sıçrayabilir mi? Non-bakteriyel prostatit nedir? Kişi prostat iltihabı olduğunu kendi anlayabilir mi? Prostat iltihabı nasıl belirti verir? Belirtileri hafif midir? Hafif olması tedavisinde geç kalınmasına yol açabilir mi? Ağrı ya da yanma yapar mı? Ağrı ve yanma hangi bölgede olur? İşeme zorluğu, idrar renginde değişiklik, sık idrara çıkma gibi belirtiler verebilir mi? Prostat iltihabının teşhisinde hangi yöntemler kullanılır? Belirtilere bakılarak kesin teşhis konulabilir mi? Kan ya da idrar tahlili yapılması gerekir mi? Makattan prostat muayenesiyle anlaşılabilir mi? Erken teşhis edilememesi ileride daha ciddi sıkıntılara yol açar mı? Teşhisi zor prostatit türleri de var mıdır? Prostat iltihabı tedavisinde başarı oranı nedir? Zamanında teşhis edilirse tamamen tedavi edilebilir mi? Tedavi de hangi yöntemler kullanılır? Antibiyotik tedavisi mi uygulanır? Ne kadar süre antibiyotik tedavisi uygulanır? Tedaviye destek vermek amacıyla neler yapılabilir? Sıcak su dolu küvete oturmak ilaçların prostat dokusuna etkisini artırır mı? Tedavi edilen prostat iltihabının nüksetme riski var mıdır?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin