Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Prematüre Bebekler

Erken doğan bebeklerde hangi sağlık sorunları görülebilir?
Hangi bebeklere prematüre denir? Erken doğan bebekler ilerde sorun yaşar mı? Cevapları videolarla veriyoruz. Prematürenin kelime anlamı nedir? Her erken doğan çocuk prematüre sayılır mı? Prematüre çeşitleri var mı? Sadece doğumun haftası mı önemli, yoksa bebeğin fiziksel durumuna bakılarak da prematüre denir mi? Riskli prematüreler hangileri? En erken kaçıncı haftada doğarsa bebeği yaşatabiliyorsunuz? Bebeğin genetik yapısı ve bünyesi ne kadar önemli? Erken doğum hangi nedenlerle olur? Genetik faktörler önemli mi? Hamilelik sırasında beslenme yanlışları, ilaç kullanımı riski artırır mı? Hangi yaşlardaki anne adaylarında erken doğum daha sık görülür? Çoğul gebelikler erken doğum nedeni mi? Hangi hastalıklar riski artırır? Tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olanlar erken mi doğurur? Sigara ve alkolden uzak mı durulmalı? Hipertansiyonu olan kadınlar nelere dikkat etmeli? Stres ve fiziksel yorgunluktan uzak mı durulmalı? Kalp ve damar rahatsızlıkları olur mu? Akciğerler tam gelişmediyse bebek neler yaşar? Duyu organlarında ne tür sorunlar olabilir? Mutlaka yapılması gereken muayeneler hangileri? Göz ve kulaklarda duyu kaybı neden sık yaşanır? Erken doğan bebekler her zaman akranlarından kısa veya zayıf mı olur? Bağışıklık sistemleri normal çalışır mı? Zeka geriliği, spastisite olabilir mi?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin