Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Portre Fotoğrafı Nasıl Çekilir

Portre fotoğrafında netlik ayarı nasıl yapılır?
Portre fotoğrafı çekerken bilmeniz gerekenler... Hangi ışıkta portre çekimleri daha etkileyici olur? Hangi ayarlar kullanılmalı? Işık nereden gelirse yüzdeki detaylar daha iyi yansıtılabilir? Doğal ışık haricinde beklenen etkiyi yaratmak mümkün mü? Portre fotoğrafında tepeden gelen ışık ne tür zorluklar yaratabilir? Fotoğrafta hangi unsurlar bu ışık nedeniyle kaybolabilir? Gölgelendirmeyi nasıl düzenleyebiliriz? Netlik ayarı için hangi tuşlar kullanılır? Farklı modlarda netlik ayarı farklı şekillerde mi yapılır? Objektif ayarı nasıl yapılmalı? Alan derinliği hangi durumlarda kullanılmaz? Alan derinliğini yok etmenin amacı nedir? Portre fotoğrafında alan derinliği kullanılmaz mı? Alan derinliğini yok etmek için hangi çekim teknikleri kullanılmalı? Makine ayarları dışında denenebilecek yöntemler var mı?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin