Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Peynirli Gül Böreği Tarifi

Peynirli gül böreği nasıl yapılır?
Peynirli gül böreği yapmayı öğrenin. Gül böreğinin iç malzemesi için hangi malzemeler gerekir? Börek için ne tür peynir kullanmak gerekir? Kaç kişilik gül böreği için ne kadar peynir kullanılır? Gül böreği için peynirli harç nasıl hazırlanır? Harcın içine baharat, yağ konulur mu? Yufkalar ne büyüklükte açılır? Yufkaların kalınlığı nasıl olmalı? Hazır yufka kullanılabilir mi? Hazır yufka kullanılacaksa kaç tane hazır yufka gerekir? Yufkalar nasıl hazırlanıp kesilir? İç malzemesini koymadan önce yufkalar yağlanır mı? Her bir böreğe ne kadar malzeme konulur? Börek nasıl sarılır? Böreğe gül şekli nasıl verilir? Peynirli gül böreğini pişirmek için nasıl bir tepsi kullanmak gerekir? Börekler dizilmeden önce tepsiyi yağlamak gerekir mi? Böreklerin üstüne su, yumurta sarısı vs. sürülür mü? Börekler kaç derecelik fırında kaç dakika pişirilmelidir? Peynirli gül böreği hamuru hazırlarken nelere dikkat etmeliyiz? Yufka açmanın incelikleri nelerdir? Yufkaların yırtılmaması ve gerekli incelikte olması için nelere dikkat edilmeli? Yufkalar ince olursa börek daha lezzetli olur mu? Böreği pişirirken nelere dikkat etmeliyiz? Peynirli gül böreği nasıl servis edilebilir?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin