Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Perküsyon ve Parçaları

Perküsyon çalmak isteyenler hangi müzik aletinden başlamalı?
Perküsyon nedir? Hangi enstrümanlardan oluşur? Perküsyon çalmak isteyenler nereden başlamalı? Mehmet Akatay anlatıyor. Hangi vurmalı çalgılara perküsyon adı verilir? Perküsyon oluşturulabilecek enstrümanlar hangileri? Kullanılacak enstrümanlara nasıl karar verilir? Müzik türüne göre farklı perküsyonlar mı oluşturulur? Her müzisyenin kendine özel bir perküsyon tercihi mi var? Bir vurmalı çalgı çalanlar diğerlerine daha kolay mı adapte olur? Perküsyon çalanlar her vurmalıdan anlar mı? Vurmalıya yeni başlayanlar için hangi aletler uygun? Temel el ve bilek hareketleri hangi enstrümanda öğrenilmeli? Ritim duygusu hangi aletlerle geliştirilebilir? Her perküsyon setinde her aletin yeri önceden belli mi? Her sanatçı aynı sırayla mı dizer? Aletler hangi sırayla dizilir?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin