Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Parkur Sporu

Parkur sporuna hangi yaşlarda başlanabilir?
Parkur sporu ve freerunnig hakkında merak ettikleriniz... Parkur sporu nerede ve nasıl ortaya çıktı? Parkur sporcularına ne isim verilir? Free run ile ilişkisi nedir? Parkurun felsefesi nedir? Herkes parkur yapabilir mi? Parkur nerelerde yapılır? Sporcular için şehrin her yanı parkur mudur? Parkur sporunu riskli yapan etkenler nelerdir? Öğrenme sırası doğru takip edildiğinde ve gerekli önlemler alındığında futboldan daha tehlikesiz denilebilir mi? Parkur yaparken ne tür güvenlik önlemleri alınıyor? Sporcular en az ikişer gruplarla mı çalışıyor? Gerekli önlemler alınmazsa ve bilinçsizce yapılırsa çok tehlikeli olabilir mi? Parkour hangi yaş aralığı için uygun bir spor? Kaç yaşından itibaren parkura başlayabiliriz? Ciddi fiziksel ve mental güç gerektirdiği için çok küçük yaşlar için uygun değil mi? Parkur sporunun felsefesini, şehrin bizi kısıtlayan sınırlarını aşmak olarak tanımlayabilir miyiz? Şehirde her yerde parkur yapabilir miyiz? İdeal parkur diye bir yer var mı? Parkur yapmak için özel donanıma ihtiyacımız var mı? Sağlam bir spor ayakkabımızın olması yeterli mi? Dizlik, kask vs. koruyucu malzemeler kullanılır mı?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin