Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Oya Yapmayı Öğrenin

Oya modeli nasıl okunur?
Oya hakkında bilinmesi gereken her şey... Oya neye denir? Dantelden farkı nedir? Nerelerde kullanılabilir? İpler arasında ne tür farklar var? İplerin üzerindeki numaralar ne anlama gelir? Oya için kullanılan iplerin kalınlığı nasıl değişir? Oya ipinin kalitesi nereden anlaşılır? Kaç tip tığ boyutu vardır? Tığ boyutunu belirlerken tek etken ip midir? Yapılacak oya desenine göre tığ boyutu değişir mi? Floş ip ile hangi tığ kullanılmalı? Yün iple nasıl bir tığ kullanmak gerekir? Kalın yün iplerde ne tür tığlar kullanılmalı? Koton iplerde hangi tığlar kullanılmalı? Oya modeli nedir? Bir oya modelinde neler bulunur? Oya modelinde hangi şekil ne anlama gelir? Oya modelleri nereden temin edilir? Tığ nasıl tutulur? İp nasıl yerleştirilir? Oya motifi nasıl tamamlanır? Oya nasıl bitirilir?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin