Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Omurilik Tümörleri

Omurilik tümörü belirtileri nelerdir?

16,385
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı

Omurilik tümörleri hakkında merak ettikleriniz... Omurilik tümörü deyince ne anlamalıyız? Omurilik tümörlerinin yapısı nasıldır? En çok omuriliğin hangi kısmında görülür? Omurilik tümörleri hastayı nasıl etkiler? İyi huylu ya da kötü huylu olabilirler mi? Omurilik tümörleri neden olur? Omurilik tümörü türleri nelerdir? Omurilik tümörleri omuriliğin içinde ya da zar dışında olabilir mi? Zar içinde oluşan tümörler daha mı tehlikeli? Omurilik tümörleri iyi huylu ya da kötü huylu olabilirler mi? Omurilik tümörü belirti verir mi? Ağrı, hareket güçlüğü gibi etkileri var mıdır? Farklı rahatsızlıklarla karıştırılabilir mi? Omurilik tümörü olanlar genelde hangi şikayetlerle doktora başvuruyor? İyi huylu tümörlerin de tedavi edilmesi gerekiyor mu? İyi huylu olsalar bile kişiye zarar verebilirler mi? Kötü huylu tümörleri tedavi etmek mümkün mü? Omurilik tümörlerinin tedavisinde hangi yöntemler kullanılıyor? Hangi durumlarda ilaçlarla tedavi edilebilir? İlaç tedavisi iyi huylu tümörlerde mi işe yarar?
Omurilik cerrahisi zor mu? Neden? Omurilik tümörlerine karşı hangi durumlarda cerrahi müdahale gerekir? Omurilik tümörlerine karşı cerrahi müdahale nasıl yapılır?

Sitene ekle
Kapat