Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Omurga Eğriliği ve Tedavisi

Korse yardımıyla skolyozu tedavi etmek mümkün mü?
Omurga eğriliği ve tedavisi ile ilgili merak ettikleriniz UZMANTV'de! Skolyoz nedir ve hangi sebeplerden olur? Günlük yaşamı etkileyecek kadar ilerlediğinde nasıl bir tedavi uygulanmalı? Omurga eğriliğini önlemek için hangi önlemler alınabilir? Skolyoz tedavisinde korse kullanmanın etkisi ve daha pek çok şey konusunda tüm cevaplar uzmanından, videolarla... Skolyoz nasıl bir omurga rahatsızlığıdır? Omurganın şekli nasıl değişir? Hangi sıklıkta görülür? Skolyoz çeşitleri nelerdir? Skolyozun genetik faktörlerle ilişkisi var mı? Çocuklarda görülen skolyozun nedenleri nedir? Sonradan ortaya çıkabilir mi? İdiyopatik skolyoz nedir? Skolyoz dıştan bakarak anlaşılabilir mi? Kişi skolyozu olduğunu anlayabilir mi? Evde yapılabilecek kontroller var mı? Skolyoz ağrıya neden olur mu? Spor yapmaya engel mi? Hangi seviyedeki skolyoz günlük aktivitelerde sıkıntı yaşatır? Skolyozu önlemek mümkün mü? Kemikleri güçlendirerek ileriki yaşlar için önlem alınabilir mi? Egzersiz ve spor işe yarar mı? Hangi seviyedeki skolyoz mutlaka tedavi edilmeli? Başka sıkıntılara sebep olur mu? Korse hangi durumlarda kullanılır? Çocuklar korse kullanabilir mi? Ne tip korseler kullanılır? Cerrahi operasyon ne kadar sürer? Zor bir ameliyat mıdır? Nasıl bir hazırlık yapılır? Skolyoz ameliyatı sonrası hasta ne zaman ayağa kalkabilir? Günlük yaşamına ne zaman dönebilir? Spor yapmasında, omurgasını zorlamasında sakınca var mıdır?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin