Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Okulda Motivasyon

Derse konsantre olmakta güçlük çeken öğrenci neler yapabilir?
Okulda motivasyon sorunları hakkında bilmeniz gerekenler... Öğrenciler nasıl bir motivasyona sahip olmalı? Not tek hedef mi olmalı? Öğrenci yalnızca ders çalışmaya mı konsantre olmalı? Öğretmen derse ilgiyi, katılımı ve konsantrasyonu nasıl sağlamalı? Deneyler, görsel faaliyetler işe yarar mı? Öğretmenlerin hangi yanlışları öğrenciyi dersten uzaklaştırır? İlgisini çekmeyen ama öğrenmesi gereken bir dersle karşılaşan öğrenci ne yapmalı? İlgisini nasıl yoğunlaştırmalı? Kendi kendini nasıl motive edebilir? Öğrenci dersi sevmiyorsa dikkati daha kolay mı dağılır? Öğretmeni, ailesi dersi sevdirmeye mi çalışmalı? Ödüllendirme yöntemi, öğrenciyi motive etmek için seçilmesi gereken bir yol mu?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin