Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Okul Öncesi Çocuklarda Mastürbasyon

Çocuk sık sık mastürbasyon yapıyorsa bunun nedeni ne olabilir?
Küçük çocuğunuzu mastürbasyona benzer hareketler yaparken gördünüz... Sakın panik yapmayın! Bu aslında çocuğun gelişiminin doğal bir sonucu. Cinsel gelişimin içinde normal bir davranış mıdır? Mastürbasyonu nasıl keşfederler? Genelde hangi yaşlarda başlar? Mastürbasyon yapma şekilleri farklı mıdır? Erkek ve kız çocuklar için nasıl gözlemleyebiliriz? Cinsel haz alırlar mı? İlk kez gördüğümüzde ya da alışkanlık haline getirdiyse, rastladığımızda ne tepki vermeliyiz? Dikkatini başka yere çekmeye çalışmalı mıyız? Eğer o anda sert tepki verirsek sonuçları ne olabilir? Bu konuda genel tavrımız ne olmalıdır? Örneğin, yuvada da yapıyorsa ne yapmak gerekiyor? Hangi durumlarda görmezden gelmek, hangi durumlarda müdahale etmek gerekir? Mastürbasyonun cinsel gelişim dışında, ilgisizlik, ailede sorunlar gibi nedenler olabilir mi? Hangi durumlarda profesyonel destek almak gerekir? Psikolog ne yapar?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin