Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Öğrenmeyi Öğrenin

Hangi öğrenme teknikleriyle daha kolay yabancı dil öğrenebiliriz?
Eski Kültür Bakanı Tınaz Titiz öğrenmeyi kolaylaştıracak ipuçları veriyor. UZMANTV'de izleyin. İngilizce öğrenmek aslında kolay mı? 'Öğrenmeyi öğrendiğimiz' zaman yabancı dil sorunlarından da kurtulacak mıyız? Öğrenme teknikleri dil dışında hangi konularda yardımcı oluyor? Hangi tekniklerle daha hızlı okuyabiliriz? Okuma hızımızı ne kadar artırmak mümkün? Bu teknikler geçici mi, yoksa uzun vadeli bir gelişme mi sağlıyor? Öğrenciler için öğrenme ile ilgili hangi püf noktaları var? Öğrenemeyecekleri bir konu ile karşılaştığını düşünen öğrenciler, işe nereden başlamalı? Öğrenmeyi kolaylaştıran taktikler nelerdir? İşsizler kendilerini nasıl geliştirebilir? İş aramadan önce, bilgi ve yeteneklerini artırmak için neler yapabilir? Ezber yalnızca kısa vadeli bir çözüm mü? Ezberlemek yerine hangi yöntemlerle hem yüksek başarı, hem uzun süreli öğrenme sağlanabilir? Beyin fırtınası fikir üretmekte nasıl kullanılır? Hangi tartışma grupları bize yardımcı olabilir? Yaratıcılığı engelleyen 'tek doğrululuk', 'ezber' gibi unsurlarla nasıl mücadele etmek gerekir? Ekip ruhu yaratmada hangi teknikler kullanılmalı? Ekip içi dayanışma hangi yollarla artırılabilir? Çatışma durumunda neler yapılabilir? Sorunla karşılaştığımızda sorunun kaynağını nasıl araştırmalıyız? Zaman yönetimi nasıl yapılmalı? Tartışma, hangi seviyeye kadar sorunu çözmeye yardımcı olur?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin