Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ney Üfleme Sanatı

Ney nasıl tutulur?
Ney üflemenin püf noktalarını ustasından öğrenmek ister misiniz? Hem de videolarla. O halde doğru adres UZMANTV. Klarnet üflemek, saksafon üflemek vb. gibi tanımlamalar olmadığı halde neden ney için "çalmak" yerine "üflemek" denir? Tutuş şeklinin açıklanması ve gösterilmesi. Neden böyle tutmak gerekir? Genel kanı neyden ses çıkarmanın zor olduğu yönündedir. Bu konuda pratik öneriler var mıdır? Hangi sesleri çıkarmak için kullanılır? "Kışın elimizi üfler" gibi ne tür nefese benzediğinin tanımlanması. Ilık nefes hangi sesleri çıkarmak için kullanılır? Makamları öğrenmek yeter mi? Nota bilmeden ney üflenebilir mi? Merak edenler evde kendi kendine neler yapabilir? Bulunduğu yerde imkan yoksa kendi kendine ney üfleme çalışılabilir mi? Bunun için kişi veya kurumlar var mıdır? Nerelere gidilebilir?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin