Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Nasıl Yeminli Tercüman Olunur

Nasıl yeminli tercüman olunur?
Yeminli tercüman olmanın yolları... Yeminli tercümanın çevirmenlerden farkı nedir? Yeminli tercüman nasıl olunur? Yeminli tercümanlar için ne gibi iş olanakları var? İzleyin, yeminli tercümanın yemini her yerde geçer mi, yeminli tercümanlar nasıl para kazanır, çevirmenlik kazançlı bir meslek mi, uzmanından öğrenin. Çevirmenlerin ücretleri nasıl belirlenir? Hangi çevirilerin yeminli tercümana yaptırılması zorunludur? Yanıtlar UZMANTV'de! Neden "yeminli" tercüman denir? Tercüme bürolarından farkı nedir? Yeminde neler söylenir? Hangi kurallara uyulacağı taahhüt edilir? Hangi kanunlarla belirlenmiştir? Herkes yeminli tercüman olabilir mi? Hangi belgeler gerekir? Nereye başvurulmalı? Yeminli tercümanlara nasıl ulaşılabilir? Belgenin doğru çevrildiği nasıl anlaşılır? Tercümanın güvenilir olduğunu nasıl anlayabiliriz? Her tercümanın ücreti farklı mıdır? Hangi dillerde çeviri yaptırmak daha pahalıdır? Kurumsal yerlerde daha ucuza mı gelir? Öğrenciler yeminli tercümeden nasıl yararlanabilir? Yabancı resmi kurumlarla yapılan yazışmalardan bu çevirilerin geçerliliği var mıdır? Yeminli tercümanlar serbest mi çalışır? Şirketlerde çalışabilirler mi? Türkiye'de yeminli tercüman ihtiyacı ne kadar? Hangi diller için tercüman bulmak daha zor? Sadece tercüme yaparak geçinmek mümkün mü?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin