Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Nasıl Kompozisyon Yazılır

Kompozisyonun giriş bölümünde neler yazılmalı?
Kompozisyon yazmanın püf noktaları nelerdir? Başlık ve bölümler nasıl oluşturulur? Uzmanımız videolarla anlatıyor. Başlığa, kompozisyonu yazdıktan sonra mı karar vermeliyiz? Kaç kelimeden oluşmalı? Konu ile doğrudan ilgili mi olmalı? Girişte hangi düşünceler açıklanmalı? Kompozisyonun içeriği ile ilgili hangi bilgiler verilmeli? Giriş ne kadar uzunlukta olmalı? Gelişme bölümü kaç paragraftan oluşur? Düşünceler hangi sırayla dizilir? Sonuç paragrafına nasıl gönderme yapılır? Sonuç bölümünde ne kadar kesin ve net yazmalıyız? Konu ile ilgili kendi yorumlarımıza ne kadar yer vermeliyiz? Hangi uzunlukta yazmalıyız? Düşünceyi geliştirme tekniği nedir? Tasvir, örnek, benzetme sanatları nasıl kullanılır? Temel önermemizi nasıl doğrulayabiliriz? Kompozisyonda kelime ve anlam olarak hangi yanlışlar olabilir? Cümle dizimi, sayfa düzeni ile ilgili hangi kontrolleri yapmalıyız?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin