Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Nasıl İyi Anne Olunur

Anne çocuğuyla nasıl iletişim kurmalı?
Anneler çocuklarıyla nasıl zaman geçirmeli? Nasıl iletişim kurulmalı? Çocuğun yeteneklerini nasıl ortaya çıkarmalı? UZMANTV'de. İyi anne olmanın reçetesi var mı? Anne babanın eksiklerini kapatan kişi midir? Çocuğunun 'üzerine titreyen' anne iyi anne midir? Çocukla sorunları hakkında nasıl konuşulmalı? Soru sormak yeterli mi? Sorunların anlatılmasını nasıl sağlarız? İletişim engelleri nelerdir? Ergenlik döneminde oluşan isyan duygusu nasıl fark edilir? Ne kadar isyana tepki verilmemeli? Çocuğa 'aşmaması gereken' çizgi nasıl anlatılır? Çocukla ne kadar zaman geçirilmeli? Çocukla her gün zaman geçirilmeli mi? O sürede ne yapıldığı önemli mi? Boşanmanın etkisini en aza indirmek için anneler ne yapabilir? Babanın yerini de anne mi almalı? Eski eşle ilişki nasıl olmalı? İki çocuğa eşit mesafede mi olunmalı? 'İlk göz ağrısı', 'o evin küçüğü' gibi yaklaşımlar kıskançlığa yol açar mı? Yeni gelen kardeş çocuğa nasıl açıklanır? Türk anneler aşırı koruyucu mu? Çocukları özgür bırakıyor muyuz? Bağımlı hale mi getiriyoruz? Kararlarını kendisi alan bir çocuk yetiştirmek için neler yapmalıyız? Ona nasıl örnek olmalıyız? Çocuklar neden şımarır? Aile büyükleri çocukları şımartabilir mi? Ne gibi kurallar koymalıyız?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin