Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Multipl Skleroz (MS Hastalığı)

Multipl sklerozun belirtileri nelerdir?
MS merkezi sinir sistemini, yani beyin ve omuriliği tutan bir rahatsızlıktır. Burada değişik zamanlarda, beyin ve omuriliğin bazı kısımlarının, bir çeşit iltihaba maruz kalması söz konusudur. Ama bu mikrobik bir rahatsızlık değildir. Bağışıklık sisteminin hatasından kaynaklanan bir rahatsızlıktır. Söz konusu hastalıkta bağışıklık sistemi zayıf değil, tam aksine güçlü ancak şaşkındır ve beyin ile omurilikteki sinir liflerini ve onların etrafında yer alan myelin dediğimiz kılıfları yabancı zannederek reaksiyon oluşturur. Ancak bir süre sonra hata yaptığını fark ederek durur ve düzelmeye başlar. Bu sefer de tamir etmeye çalışır. Tüm merak ettikleriniz UZMANTV'de!
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin