Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Multipl Skleroz (MS Hastalığı)

Multipl sklerozun belirtileri nelerdir?
Multipl skleroz nedir? Multipl skleroz riski olan kişiler kimler? Multipl skleroz neden olur? Multipl sklerozun türleri var mı? MS hastalığı öncesinde nasıl belirtileri görülür? MS hastalığının ilerlemesi durdurulabilir mi? Multipl skleroz hangi hastalıklarla karıştırılabilir? MS tedavi edilebilir mi? MS hastalığında düzenli beslenme ve egzersizin rolü nedir? Sorularınızın cevaplarını ünlü Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Aksel Siva UZMANTV'de, videolarla yanıtlıyor... Otoimmün hastalık ne demektir? MS sinir sistemini mi etkiler? Hastalık nasıl seyreder? İyi huylu MS var mı? Tekrarlayan tip nedir? Birincil ve ikincil MS arasında ne tür farklar var? Zaman içinde ilerlemeyen multipl skleroz var mı? MS hangi yaşlarda daha sık görülür? Kadınlar mı, erkekler mi daha büyük risk altında? Hangi ülkelerde görülüyor? Multipl sklerozu tetikleyen durumlar hangileri? Virüs ve bakteriler MS gelişimini etkiler mi? MS bulaşıcı bir hastalık mı? MS belirtileri giderek artar mı? Her MS hastası atak yaşar mı? Yorgunluk, halsizlik yaşar mı? Beyin fonksiyonları normal mi seyreder? Cinsel sorunlar ortaya çıkar mı? Hangi hastalıklarla karıştırılabilir? Alzheimer ile ortak belirtileri var mı? Yaşlandıkça ortaya çıkan normal bağışıklık ve bünye sorunlarına benzer mi? Tek başına yeterli olan test var mı? MR veya tomografi çekilir mi? Nasıl bir nörolojik muayene yapılması gerekir? Multipl sklerozun sadece belirtileri mi azaltılabilir? Multipl sklerozun ilerlemesi durdurulabilir mi? Hangi şikayetler tedavi edilebilir? Atakların sıklığını azaltmak, çekilen ağrıları hafifletmek mümkün mü? Atakların hafif geçmesi için ilaç kullanılabilir mi? MS için ilaç tedavisi kullanılır mı? Ameliyat ihtimali var mı? Oluşan plak ve yaraları iyileştirmek mümkün mü?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin